Lewe komórki pod kontrolą

Albert Stawiszyński
03-01-2005, 00:00

Od soboty operatorzy sieci komórkowych są obowiązani do blokowania skradzionych telefonów. Co więcej, będą musieli wzajemnie przekazywać sobie informacje, które pozwolą na zidentyfikowanie aparatu telefonicznego.

Takie obowiązki zostały wprowadzone do nowego prawa telekomunikacyjnego, które wprawdzie obowiązuje od 3 września 2004 r., ale wejście w życie regulacji dotyczących blokowania skradzionych telefonów komórkowych przesunięto na 1 stycznia 2005 r.

Według ustawy, uniemożliwienie użytkowania w sieci skradzionych telefonów będzie musiało być dokonane w terminie jednego dnia roboczego od dnia przedstawienia przez abonenta poświadczenia zgłoszenia kradzieży, numeru identyfikacyjnego tego urządzenia i dowodu jego nabycia lub innych danych identyfikujących właściciela. W przypadku uzyskania informacji identyfikujących skradzione urządzenia od innego operatora termin jednego dnia liczy się od tej daty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Albert Stawiszyński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Lewe komórki pod kontrolą