Lexus stworzył latającą deskorolkę - działającą (WIDEO)

opublikowano: 24-06-2015, 12:21

Lexus zrobił pierwszy krok ku produkcji latających aut rodem z „Jetsonów”. Jak poinformowała Toyota, do której należy producent luksusowych aut, Lexus stworzył działający model latającej deskorolki.

Do jej produkcji firma wykorzystała technologię wykorzystywaną już w japońskich pociągach, które w ubiegłym roku pobiły nowe światowe rekordy prędkości. Toyota już wtedy poinformowała, że eksperymentuje z technologią z myślą o wykorzystaniu jej przy produkcji aut.

Minęło 30 lat od debiutu kinowego pierwszej części “Powrotu do Przyszłości”, a główny bohater Marty McFly pierwszy raz wskoczył na latającą deskorolkę w 1989 r. Lexus chce rozpocząć testy prototypu swojej „antygrawitacyjnej deskorolki” tego lata w Barcelonie i w związku z tym szuka specjalnej daty, która powiązałaby wydarzenie z filmami.

Więcej informacji firma ma podać jesienią. Szczególnie ważną datą ma być 21 października 2015 r., tego dnia doktor Emmet Brown, Marty i jego dziewczyna Jennifer powrócili bowiem do przyszłości.

Lexus Hover
Lexus Hover
#LEXUSHOVER

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica, Bloomberg

Polecane