LG Petro spowalnia wzrost

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 22-02-2001, 00:00

LG Petro spowalnia wzrost

LG Petro Bank ma zamiar zmniejszyć dynamikę rozwoju, za to umocnić pozycję na rynku. Zapowiada, że w czerwcu zacznie konkurować z mBankiem. Nie wiadomo natomiast, czy już w tym roku pojawi się w spółce nowy inwetor.

Na razie współczynnik wypłacalności LG Petro Banku wynosi 14,4 proc. Choć przez rok spadł o blisko 5 proc., spółce wystarcza kapitału na rozwój. Dlatego właścicielom nie spieszy się z przeprowadzeniem kolejnej emisji akcji. Nie wykluczają, że jej wielkość dotychczasowy właściciel omówi z nowym akcjonariuszem. Koncern LG może zostać zmuszony do ograniczenia inwestycji w spółki finansowe.

— W Korei obowiązuje polityka nakłaniania koncernów, by koncentrowały się na swojej podstawowej działalności. Dla LG jest nią elektronika — tłumaczy Dong-Chang Park, prezes LG Petro Banku.

Dodaje, że z tego właśnie powodu koreański koncern szuka silnego, branżowego partnera dla instytucji.

Zgodnie z planami zarządu, w tym roku bank nie będzie się już tak dynamicznie rozwijał jak do tej pory. W planach jest też rozwój sieci o kolejne 6 placówek, których obecnie jest 26.

— Kończymy także przygotowywanie oferty internetowej. Ruszy w czerwcu. Sądzę, że wówczas będziemy mogli konkurować z mBankiem — mówi Dong-Chang Park.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LG Petro spowalnia wzrost