Liczba bankructw firm w USA wzrosła o 33 proc.

opublikowano: 06-10-2020, 09:04

Liczba ogłoszonych jak dotąd w tym roku bankructw firm w USA jest o jedną trzecią większa niż w tym samym okresie ubiegłego roku, informuje Reuters.

Po trzech kwartałach bankructwo ogłosiło 5529 firm w USA. Liczba bankructw firm ogłoszonych we wrześniu wynosiła jednak aż 747 i  była aż o 78 proc. większa niż we wrześniu 2019 roku, podkreśla agencja.

- To głównie małe firmy, które nie mają dostępu do kapitału, czy pomocy państwa – powiedziała Deirdre O’Connor, dyrektor zarządzająca w Epiq, firmie specjalizującej się w restrukturyzacjach. – Niestety, liczba bankructw będzie nadal rosła w obecnych warunkach – dodała.

Reuters zwraca uwagę, że liczba bankructw osobistych wynosiła po dziewięciu miesiącach 118,3 tys. i jest o 43 proc. mniejsza niż w tym samym okresie ubiegłego roku. To skutek udostępnienia przez rząd federalny pomocy, m.in. w ramach ustawy CARES.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane