Lider poprawia wyniki

Tadeusz Stasiuk
23-07-2003, 00:00

Znów sprawdziła się zasada, że te spółki, które mają się czym pochwalić, nie zwlekają z publikacją wyników. Świecie, czołowy polski producent wyrobów celulozowo-papierniczych, postępuje tak co kwartał. Spółka ogłosiła, że w II kwartale miała 342 mln zł przychodów i zarobiła na czysto 63,8 mln zł. Rezultaty zasługują na szacunek. Sprzedaż była aż o 21 proc. lepsza niż w analogicznym okresie 2002 r. Rekordową dynamikę osiągnięto jednak na poziomie operacyjnym. Tu wynik był aż o 80 proc. lepszy niż w II kwartale 2002 — 91,7 mln zł.

Rewelacyjne wyniki spółka osiągnęła dzięki wzrostowi cen podstawowych wyrobów. Pozytywny wpływ na wyniki miał także korzystny dla spółki kurs wymiany złotego do euro i dolara. Skala wzrostów sugeruje jednak ostrożność w przyszłych kwartałach, gdyż utrzymanie tak wysokiej dynamiki będzie coraz trudniejsze. Mimo to obecny rok będzie rekordowy dla spółki ze Świecia.

Reakcja inwestorów była zaskakująco negatywna. Wczorajsza sesja zakończyła się 2,8-proc. spadkiem kursu akcji — do 62,20 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lider poprawia wyniki