Lidzbark nie rezygnuje z term

ANP
opublikowano: 13-10-2011, 00:00

Po raz czwarty władze miasta usiłują wyłonić wykonawcę term warmińskich. Nieco złagodziły warunki.

Lidzbark Warmiński nie składabroni, mimo że kolejne postępowanie na zaprojektowanie i budowę term nie powiodło się, bo złożona oferta (konsorcjum Przedsiębiorstwo Budowlane Alfa-Dach i Miastoprojekt Wrocław) była o ponad 40 mln zł wyższa od szacunków zamawiającego (termy miały kosztować 96 mln zł). Teraz ruszył nowy przetarg.

— Władze powiatu nieco złagodziły warunki, co oznacza dopuszczenie większej liczby ofert. Jednak zakres inwestycji nie zmienił się znacząco. Wciąż nie wiemy także, czy na realizację zadania zostanie przeznaczona odpowiednia pula pieniędzy — mówi Adam Rozciecha z Miastoprojekt Wrocław. Jego zdaniem, zamawiający ma niedoszacowany kosztorys inwestycji.

— Uważam, że kwota, którą zaproponowaliśmy poprzednim razem, i tak jest niska jak na zakres przedsięwzięcia, które jest bardzo duże i skomplikowane. W tradycyjnym modelu zamówienia, polegającym jedynie na budowie, o wiele łatwiej jest wyceniać zadanie, gdy ma się w rękach dokładny projekt strony zamawiającej. Zastanawiamy się nad udziałem w przetargu.

Żadne decyzje nie zostały podjęte — mówi Adam Rozciecha. Spółka doświadczenie już ma. Zbudowała m.in. kompleks term w Białce Tatrzańskiej. W Lidzbarku Warmińskim termin składania ofert upływa 17 listopada. W kompleksie ma powstać także wioska wakacyjna, centrum konferencyjne, park wspinaczkowy oraz boiska i parkingi.

Informacji o przetargu udziela Sebastian Kuźniewski ze Starostwa Powiatowego w Lidzbarku Warmińskim, tel.: +48 897677939, e-mail: kuzniewski.sebastian@powiatlidzbarski.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu