Linia trendu nadal jest zagrożona

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 18-11-2004, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku terminowym znów przyniosła osłabienie. Grudniowa seria futures na WIG20 znów dotknęła linii trendu wzrostowego (1825 pkt). Jedynie dzięki wysokiemu zamknięciu sesji kontrakty nie zakończyły na poziomie wsparcia. Wsparcie wciąż jest w niebezpieczeństwie. Baza między kontraktami a indeksem została zniwelowana prawie do zera.

Notowania rozpoczęły się zwyżką do 1833 pkt. Początek handlu przyniósł umocnienie wzrostowej tendencji i grudniowa seria doszła w ten sposób do 1843 pkt. Kontynuację wzrostu uniemożliwił opór na poziomie 1845 pkt i osłabienie indeksu po wzroście na starcie handlu. Najpopularniejsza seria kontraktów zanotowała szybki spadek, przełamując poziom otwarcia.

Zniżka zatrzymała się na pierwszym wsparciu na 1829 pkt. Jednak po krótkim odbiciu futures pogłębiały systematycznie wczorajsze minimum do 1818 pkt. Po drodze została naruszona linia trendu wzrostowego. Zwyżka na finiszu pozwoliła uniknąć naruszenia kluczowego wsparcia. Zakończenie wypadło na poziomie 1833 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Linia trendu nadal jest zagrożona