Czytasz dzięki

Linie Norwegian mogą być znacjonalizowane

opublikowano: 28-09-2020, 14:36

Nacjonalizacja linii Norwegian jest uwzględniona w radykalnym planie rozważanym przez norweski rząd, donosi The Telegraph.

Media informowały, że szefowie linii lotniczych rozmawiali z przedstawicielami rządu w ubiegłym tygodniu. Przywódcy rządzącej koalicji zasygnalizowali, że wolą ratować taniego norweskiego przewoźnika niż skandynawskie „klasyczne” linie SAS. W marcu Norwegian otrzymały wsparcie finansowe rządu i wierzycieli spółki, które dokonano kosztem dotychczasowych akcjonariuszy. Mimo to prezes Jacob Schram ostrzegł w ubiegłym miesiącu, że przyszłość linii jest niepewna. Wśród rozważanych przez rząd opcji jest tymczasowe objęcie większościowego pakietu nowych akcji Norwegian, dowiedział się nieoficjalnie The Telegraph. Dotychczasowi akcjonariusze staną przed wyborem, czy  wziąć udział w podwyższeniu kapitału, czy pogodzić się ze skutkami rozwodnienia dotychczasowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś,

Polecane