Lista chętnych na Ruch

KL
opublikowano: 04-01-2008, 00:00

Zakupem akcji Ruchu mogą być zainteresowane Eurocash, Empik, Valora i Rautakiria. MSP ma gotową listę chętnych.

Zakupem akcji Ruchu mogą być zainteresowane Eurocash, Empik, Valora i Rautakiria. MSP ma gotową listę chętnych.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) ma listy intencyjne potencjalnych inwestorów zainteresowanych zakupem akcji Ruchu. Nie zamierza jednak ujawnić nazw firm chętnych do ogłoszenia wezwania do czasu jego opublikowania — podała PAP, powołując się na biuro prasowe.

Adam Pawłowicz, prezes Ruchu, po listę odsyła do ministerstwa. Jednak wylicza firmy, które hipotetycznie mogłyby być zainteresowane Ruchem.

— Przychodzi do nas wiele zainteresowanych firm, które można podzielić na kilka grup: firmy kolportażowe (polskie i zagraniczne), handlowe lub detaliczne z Polski, inwestorzy giełdowi i wydawcy. Są też fundusze inwestycyjne, niektóre już w różnym stopniu zaangażowane kapitałowo w Ruch — mówi Adam Pawłowicz.

Jego zdaniem, wśród firm najpoważniej zainteresowanych Ruchem można wymienić fundusze inwestycyjne, Eurocash i Empik (mniej prawdopodobna jest giełdowa Emperia). Z firm zagranicznych w grę mogłaby wchodzić szwajcarska Valora oraz fińska Rautakiria. Wśród inwestorów instytucjonalnych Adam Pawłowicz wymienia Zbigniewa Jakubasa, który kilkakrotnie deklarował, że chce odkupić większościowy pakiet Ruchu i zamierza w związku z tym ogłosić wezwanie. Podkreśla, że zarząd neutralnie podchodzi do ewentualnych inwestorów i nie chce wypowiadać się na temat wpływu któregoś z nich na przyszłość spółki.

Do skarbu państwa należy 62,57 proc. akcji największego polskiego dystrybutora prasy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane