Listy

Jacek Zalewski
03-11-2003, 00:00

O co chodzi, jaki nowy podatek?

- Wiceminister finansów Elżbieta Mucha powiedziała: „My nie wprowadzamy nowego podatku, po prostu z końcem tego roku wygasa zwolnienie”. Dobry dowcip, co? Jeśli podatek giełdowy rzekomo już jest, to dlaczego nie powiedzieć, jakie są zasady jego naliczania! Podobno ma on być „od zysku”. Pani wiceminister nie słyszała zapewne, że istnieją również straty. Czy od nich ministerstwo nie chce policzyć podatku? Jeśli nie, to bardzo to szlachetne. Ale jeśli to również zostanie wzięte pod uwagę, to dlaczego nie powiedzieć, jaka będzie korelacja zysków do strat?

Bronson

To bardzo fajna firma na luzie

- Bardzo fajna firma (reportaż „Rzadki zarząd” o Atlasie, „PB” nr 212 z 31 października) i bardzo fajni kolesie na luzie. Wreszcie ktoś przeciwstawił się grobowemu wizerunkowi biznesmena w mediach. Albo smutni, nudni i poprawni, że można zejść — albo jeszcze smutniejsi, bo umoczeni w jakąś aferę.

Luzak

- Klej okej — dokładnie. A co, bisnesmen nawet z górnej półki to już nie człowiek? Gratuluję odwagi zarówno Atlasowi, jak i „PB”. Ciekawe tylko, jak skomentowaliby ten artykuł pracownicy Atlasa?!

Ania

Kolejny blamaż resortu finansów

- Ciekawe, jaka to grupa trzymająca władzę spowodowała, że zapis art. 33 projektu nie znalazł się („Fiskus narazi budżet państwa na straty”, „PB” nr 210 z 29 października) w ostatecznej wersji ustawy o WKS. Pewne jest jedno: za blamaż z wprowadzeniem dużych US odpowiedzą urzędnicy najniższego szczebla, których decyzje uchylać będzie NSA.

Czytacz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu