Listy

Jacek Zalewski
opublikowano: 08-03-2004, 00:00

Internauci o likwidacji odliczeń VAT płaconego przy tankowaniu ciężarówek

Po opublikowaniu naszego artykułu na internetowych forach dyskusyjnych „Pulsu Biznesu” i Wirtualnej Polski rozszalała się burza.

- Chaos. Czy naprawdę musi tak być? Tworzenie prawa jak zabawa dzieci w piaskownicy.

Krzych

- O co te pretensje? Dobrze, że nareszcie zlikwidowano możliwość odliczania tego podatku. Przecież paliwo nie jest kosztem dla kogoś, kto pakuje kratkę do osobowego, bo tak wygodniej.

Zwolennik

- Czy szanowny pan wie, o czym mówi? Wydaje mi się, że nie.

B

- Szok? Ten facet udowodnił nam, co wybrańcy narodu naprawdę robią w Sejmie: myślą tylko o własnym interesie.

Obserwator

- Doskonale, podatki są po to, by je płacić, a nie odliczać.

Voolkan

- Podatki muszą być płacone, a nie odliczane, jak myślą właściciele samochodów z kratką. Dobrze się stało, że tak zostało zapisane. Mam samochód bez kratki i nic nie odliczam. Dlaczego reszta posiadaczy aut bez kraty ma łożyć na tych z kratą?

Anonim

- Podatki muszą być płacone, zgoda. Ale nie będę pracować tylko na podatki. Z czego żyć i inwestować?

Realista

- Zostańcie przedsiębiorcami. Kto wam broni? Zaczniecie myśleć inaczej.

Realista2

- A czemu to przedsiębiorcy mają płacić za paliwo 22 proc. mniej niż zwykli klienci korzystający ze stacji?

Lopez

- Zostań przedsiębiorcą, to się przekonasz o naszych przywilejach.

Realista3

- A dlatego, że są przedsiębiorcami i sami okładają swoje produkty/usługi VAT-em i ten VAT potem rozliczają. A jak nie rozliczą, to zapłaci klient końcowy. Transport to bardzo droga część działalności każdego prawie przedsiębiorstwa. Jak wzrosną koszty, to wzrośnie cena końcowa i zapłaci klient. Poza tym to przedsiębiorcy, a nie Sejm, tworzą miejsca pracy. Coś im się należy za targanie Polski do przodu. Tylko dzięki drobnym przedsiębiorcom jeszcze jesteśmy na mapie. Z żalem przyznaję, że nie jestem jednym z nich — pracuję jako nauczyciel.

Nauczyciel

- VAT w paliwie bez odliczeń to podwójne opodatkowanie przedsiębiorcy jego stawką, a to należy zwalczać ze zdwojoną energią.

Anonim2

- Tworzenie prawa w tym kraju to dramat. Posłowie chcieli dobrze, wprowadzając możliwość odliczeń przy zakupie samochodów osobowych, ale przy okazji zdrowo narozrabiali. Taka jest cała ustawa o VAT: pisana na kolanie, uchwalana przez dyletantów. Ciekawe, jakie jeszcze byki zawiera?

Adam

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu