Listy

Jacek Zalewski
05-05-2004, 00:00

Warszawa posiada centrum konferencyjne

- Po przeczytaniu artykułu pt. „Wielki świat schroni się w siermiężnym namiocie” („PB” nr 81 z 27 kwietnia, autor Jacek Zalewski), w którym autor stwierdził „przyznam się, że zwyczajnie osłupiałem” — ja również zdziwiłem się, że obrady plenarne Europejskiego Szczytu Gospodarczego odbywać się będą w namiocie. Nie jest jednak prawdą stwierdzenie, że „poza Pałacem Kultury i Nauki stolica nie ma obiektu dysponującego i salą na obrady plenarne, i kilkoma mniejszymi salami na jednoczesne obrady tematyczne”.

Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna Gromada rozbudowała swój hotel, położony 800 metrów od lotniska Okęcie, o centrum konferencyjne, w którym jest ponad 6 tys. mkw. powierzchni sal konferencyjnych. Największa sala o rozmiarach 36 x 63 metry, bez żadnych kolumn podpierających, może pomieścić 2,5 tys. uczestników, a oprócz niej dysponujemy jeszcze czternastoma różnej wielkości salami na debaty tematyczne.

Centrum to było już miejscem wielu imprez, w tym m.in. szczytu Inicjatywy Środkowoeuropejskiej w listopadzie 2003 r. z udziałem premierów kilku państw, w tym Silvia Berlusconiego, sprawującego wówczas przewodnictwo UE.

Stanisław Pecyna rzecznik prasowy OST Gromada

- Uprzejmie wyjaśniam, że obiekt Gromady przy ul. 17 Stycznia doskonale znam, jako że obsługiwałem Inicjatywę Środkowoeuropejską czy kongresy SLD. Moja prywatna ocena jego funkcjonalności jest wysoka, ale organizatorzy ESG uważali inaczej i nawet do głowy im nie przyszło, by po rezygnacji z pałacu zwrócić się do Gromady, chociaż obiekt znali z wcześniejszej wizytacji. I to w kontekście ich wymagań uprawnione było moje zdanie o PKiN. List rzecznika Gromady jest dowodem, że przyczyny ośmieszenia Warszawy jako miejsca organizacji międzynarodowych konferencji zasługują na bardzo rzetelną analizę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu