Listy

Kazimierz Krupa
03-08-2004, 00:00

Napisaliście prawdę o interesach NASK

- Jestem pełen podziwu dla redakcji za przygotowanie świetnego artykułu („Na co idą miliony z domen internetowych”, „PB” z 30 lipca, autor Marcin Kuś-mierz) pokazującego kulisy działalności NASK. Jako pierwsi odważyli się Państwo napisać to, o czym od lat mówi się w branży szeptem i snuje domysły. Włos się na głowie jeży, kiedy czyta się o dziesiątkach milionów marnotrawionych przez „biznesmenów”, legitymujących się mianem naukowców. Życzę redakcji „PB” wytrwałości w walce z tego typu zjawiskami.

Andrzej Nowakowski

Związkowcy rozumują nie tak jak pracodawcy

- Prawa pracownicze łamane są na świecie tylko tam, gdzie pozwala na to państwo. Niestety, niewydolność naszego sądownictwa jest już przysłowiowa, a organa państwa przeprowadzają długotrwałe kontrole, których wynikiem częstokroć jest upadek kontrolowanej firmy. I to pod tamte adresy powinni kierować pretensje pracodawcy. A co do programów osłonowych, to warto przypomnieć realizację tychże wobec polskiego górnictwa i hutnictwa, opisów funkcjonowania PKP itd. To nieprawda, że w Polsce nie ma programów osłonowych. A pracodawcy? Każdy ma prawo pilnować swojego. Wielu postępuje zgodnie z prawem, ale inni je łamią i nie ponoszą konsekwencji.

azb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu