Listy

Jacek Zalewski
opublikowano: 06-08-2004, 00:00

Ta wojna o władzę Orlenowi nie służy

- Jeżeli „profesjonalna” firma headhunterska przedstawiła tylko jedną kandydaturę na prezesa PKN Orlen, to o czym mówimy? Przecież dałoby się ściągnąć ludzi z Exxon’ów, Shelli czy innych BP, którzy nie raz i nie dwa rozwijali oddziały na średniej wielkości rynkach. Teraz nie ma wątpliwości, że ktoś podsunął Korn/Ferry listę kandydatów. Jakoś sobie nie wyobrażam, by w przyzwoitym przedsiębiorstwie odrzucano pomysł wzięcia obcokrajowca.

Marcin

- Proces wyboru firmy HH powinien być prześwietlony. Z informacji prasowych wynika, że rada nadzorcza nie spotkała się z żadnym z przedstawionych kandydatów, co jest niespotykane w profesjonalnym procesie rekrutacji. Wydaje się, że opublikowana krótka lista pochodziła od akcjonariuszy i RN, a firma HH jedynie wybrała z niej kandydatów. Nie wygląda na to, że znalazła własnych, bo byłoby więcej osób z doświadczeniem w branży.

Ekspert HH

- Można tylko „pogratulować” skarbowi państwa, że stwarza tak nerwową atmosferę wokół spółki i zaniża jej wartość. Jestem ciekaw, co nowego wymyślą i kiedy przedstawią jakąś genialną strategię dla Orlenu. Pewnie nie będzie się im spieszyło, bo politykom szkoda oddawać taki intratny folwark w prywatne ręce. Najlepiej wszystko upaństwowić i wrócić do poprzedniego systemu.

Akcjonariusz

Inwestorzy nie wierzą w możliwość ataków

- Zarządzający wracają z urlopów i biorą się do roboty. Kiedy popatrzą na wyniki giełd zachodnich, wypadnie im czyścić buty z tego, w co wczoraj wdepnęli. Na cuda nie ma co liczyć. Fundusze utrzymują status zachowawczy, spekulanci grają w ping-ponga, a spółki nie pokazują powalających wyników. Do tego ropa. Co z tego, że paliwowi giganci uzyskają większe wpływy — pozostali będą tracić, dopóki transport nie będzie „chodził” na wodę.

Niedźwiedź

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu