Łódź połączy biznes z nauką

SACH
opublikowano: 18-03-2013, 00:00

W regionie łódzkim rusza nabór z pieniędzmi na staże dla pracowników firm w jednostkach naukowych — i naukowców w przedsiębiorstwach.

Łódzkie wykazuje w tym roku największą aktywność ze wszystkich województw, jeśli chodzi o konkursy z dotacjami. W lutym wystartowały tu aż cztery konkursy dla przedsiębiorców z III osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego z dofinansowaniem na m.in. rozwój B+R oraz promocję i marketing lokalnych marek. Ale firmy mogą też wziąć dofinansowanie z programu Kapitał Ludzki.

Okazją do tego jest konkurs w z poddziałania 8.2.1 „Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw”.Do podziału są ponad 4 mln zł. Pieniądze można otrzymać na dwa rodzaje projektów. Pierwszy to staże lub szkolenia praktyczne dla pracowników firm w jednostkach naukowych i w drugą stronę — pracowników naukowych i dydaktycznych w przedsiębiorstwach.

Drugim typem są stypendia naukowe i wsparcie towarzyszące — np. szkolenia z komercjalizacji wiedzy — dla doktorantów kształcących się na kierunkach matematyczno- -przyrodniczych i technologicznych (SMT). Minimalna wartość projektu to 50 tys. zł, choć można ubiegać się nawet o 2 mln zł. Co istotne, wnioskodawcy mają szanse na dofinansowanie nawet 100 proc. kosztów przedsięwzięcia. Wnioski trzeba składać osobiście lub wysyłać pocztądo Biura Podawczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Jeden podmiot może złożyć w konkursie najwyżej dwa wnioski.

WAŻNA DATA

15.04 Tego dnia o godz. 16 mija termin składania wniosków.

Więcej informacji:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Punkt Informacyjny PO Kapitał Ludzki ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź tel.: +42 663-33-92 e-mail: informacje_pokl@ lodzkie.pl www.pokl.lodzkie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Łódź połączy biznes z nauką