Łódzki Andel’s: Hotel o europejskim standardzie

MAS
24-05-2010, 12:58

Pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Łodzi robi furorę na całym świecie. W zaledwie kilka miesięcy od wybudowania został wyróżniony wieloma prestiżowymi nagrodami.

Łódzki Andel's
Zobacz więcej

Łódzki Andel's

Historia ożywiona: W ciągu dwóch i pół roku firma Warimpex razem z Andels Łódź przeprowadziła renowację fabryki zbudowanej w 1878 r. przez Izraela Poznańskiego, przeobrażając zabytkowy budynek w czterogwiazdkowy hotel. Za fasadą z czerwonej cegły znajduje się 278 pokoi i apartamentów oraz siedem sal konferencyjnych, których wystrój można dowolnie aranżować zależnie od indywidualnych potrzeb gości, a także sala balowa o powierzchni 1,3 tys. mkw. Dodatkowymi atrakcjami są: centrum fitness, przeszklony, wystający z fasady budynku basen oraz restauracja.

Blask sławy: Na tegorocznych targach MIPIM w Cannes hotel Andel’s otrzymał nagrodę "Special Guest of Honour" za najlepszy projekt architektoniczny w Polsce. Ta nagroda, uznawana za najważniejszą, w branży była zwieńczeniem wcześniejszych wyróżnień, wśród których znalazły się między innymi: Architecture of the Year — Conversion of an Existing Building to Hotel Use czy Contract Magazine Interiors Awards w kategorii "Adaptive Re-Use", przyznana za adaptację istniejącego obiektu historycznego na ekskluzywny hotel konferencyjny.

Obiecujące perspektywy: Wyniki hotelu za pierwsze cztery miesiące działalności są lepsze od założeń inwestora. Obłożenie i ceny pokoi wyraźnie przekraczają oczekiwania, wszystkie sale konferencyjne są prawie całkowicie zarezerwowane na najbliższe miesiące. Na sukces obiektu wpływa nie tylko doskonałe położenie w centrum miasta, ale także unikatowy wystrój, o który zadbał londyński duet projektantów Jestico i Whiles. Ponieważ Łódź jest stolicą festiwali i imprez kulturalnych, wszystko wskazuje na to, że o dostatek gości nie ma się co martwić.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Łódzki Andel’s: Hotel o europejskim standardzie