Łódzki biznes pojedzie do Kazachstanu

[SACH]
opublikowano: 27-03-2012, 00:00

Misja gospodarcza będzie okazją do nawiązania kontaktów handlowych z kontrahentami z Astany i Ałma-Aty.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego (ŁARR) wraz z władzami województwa zapraszają przedstawicieli firm, instytucji i organizacji z regionu do udziału w misji gospodarczej do Kazachstanu.

Wyjazd odbędzie się od 20 do 25 maja i obejmie pobyt w Astanie i Ałma-Acie. Celem misji jest umożliwienie kontaktów biznesowych i naukowych z kazachskimi przedsiębiorcami.

Wyjazd ma także przybliżyć specyfikę działalności na tym rynku i będzie dobrą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń.

Misja jest skierowana do przedsiębiorców z takich branż, jak: spożywcza, przetwórstwo owocowo-warzywne, wyroby cukiernicze, przemysł tekstylny i metalurgiczny.

Organizatorzy zapraszają także firmy z sektora chemicznego, farmaceutyczno- -medycznego, związane z infrastrukturą i budownictwem, IT i motoryzacją. Program misji przewiduje m.in. spotkania biznesowe B2B, w których wezmą udział reprezentanci organizacji biznesowych zainteresowanych nawiązaniem kontaktów z Polską.

Organizator wyjazdu zapewnia rezerwację biletów lotniczych na trasie: Warszawa — Ałma-Ata — Astana — Warszawa lub czarteru Łódź — Ałma-Ata oraz rezerwację zakwaterowania. Gwarantuje także transport na miejscu oraz z lotniska i na lotnisko, opiekę organizacyjną i obsługę tłumaczy podczas spotkań. Z kolei uczestnik misji ponosi koszt przelotu, wizy, ubezpieczenia, zakwaterowania i wyżywienia oraz diet pobytowych.

Opłaca także udział w branżowych targach i transport materiałów promocyjnych. Szacunkowy koszt pobytu to ok. 8 tys. zł — dokładna kwota będzie zależała od ostatecznej liczby uczestników delegacji. Warto dodać, że Kazachstan jest w Unii Celnej z Białorusią i Rosją, co umożliwia stosowanie uproszczonych procedur w transporcie towarów i certyfikacji.

Osoby zainteresowane udziałem w misji powinny wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres: d_krajcarz@ larr.lodz.pl, faksem na nr: +48 42 664-37-50 lub dostarczyć osobiście do siedziby Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, ul. Tuwima 22/26, piętro VII — Sekretariat Biura Zarządu. Szczegółowa agenda zostanie uczestnikom przesłana w późniejszym terminie.

30.03

To dzień, do którego można zgłaszać się do udziału w misji.

WIĘCEJ INFORMACJI

Szczegółów dotyczących udziału w misji udzielają pracownicy Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego: Izabela Witaszek tel.: +48 42 664-37-94, e-mail: i_witaszek@larr.lodz.pl Dorota Krajcarz tel.: +48 42 291-78-80, e-mail: d_krajcarz@larr.lodz.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [SACH]

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu