Łódzkie: 21 mln zł na innowacje

opublikowano: 12-11-2018, 22:00

Przedsiębiorstwa i konsorcja przemysłowe z regionu będą mogły powalczyć o dotacje na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe.

Firmy dostaną solidne wsparcie unijne również na prace przedwdrożeniowe. Granty pochodzą z poddziałania 1.2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego („Projekty B+R przedsiębiorstw”). Do podziału między wnioskodawców jest ponad 21 mln zł.

Dotacje sfinansują projekty, których efektem będzie opracowanie nowych lub znacząco udoskonalonych produktów, usług i procesów. Warto podkreślić, że mikro i małe firmy mogą liczyć na dofinansowanie badań przemysłowych w wysokości 80 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. W przypadku średnich i dużych graczy będzie to odpowiednio 75 proc. i 65 proc.

Natomiast wsparcie eksperymentalnych prac rozwojowych dla najmniejszych przedsiębiorstw wyniesie 60 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, a dla średnich i dużych firm — odpowiednio 50 proc. i 40 proc. Każdy przedstawiciel biznesu może liczyć na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych na poziomie 50 proc. Co ważne, liderem konsorcjum przemysłowego musi być przedsiębiorca. Wnioski o dotacje należy przesyłać na adres Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na kwiecień 2019 r. Więcej informacji: www.rpo.lodzkie.pl.

3.12 Od tego dnia firmy i konsorcja z woj. łódzkiego będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.2 RPO WŁ. Nabór zakończy się 31 stycznia 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu