Łódzkie z dotacjami na szkolenia

SACH
opublikowano: 01-07-2013, 00:00

Unijne pieniądze czekają na firmy, które zorganizują w regionie kursy z języków obcych i teleinformatyki.

Jedna z ostatnich szans na zgarnięcie dofinansowania z Brukseli jest dostępna w województwie łódzkim. Daje ją konkurs z podziałania 9.6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). 3 mln zł zostaną rozdysponowane między firmy, które planują organizację zajęć podnoszących kwalifikacje z ICT (teleinformatyki) i języków obcych. Wnioski można składać od końca maja. Najwyższa dotacja, jaką można dostać, to 50 tys. zł, a Unia sfinansuje maksymalnie 85 proc. każdego przedsięwzięcia. Do walki o dotacje mogą stanąć przedsiębiorcy z całego kraju — warunkiem jest prowadzenie podczas realizacji projektu biura lub oddziału na terenie województwa łódzkiego.

850

Tyle osób skorzysta ze szkoleń, które zostaną zorganizowane za przyznane dotacje.

Organizowane szkolenia muszą być przeznaczone dla osób dorosłych w wieku 18-64 lat, które pracują lub zamieszkują w tym regionie i z własnej inicjatywy są zainteresowane podniesieniem umiejętności z wymienionych wyżej obszarów. Jeśli chodzi o kursy językowe, organizacja zajęć musi obejmować moduły 60-godzinne lub ich wielokrotność. Grupy uczestników nie powinny liczyć więcej niż 12 osób.

Każdy projektodawca może złożyć w naborze nie więcej niż dwa wnioski o dofinansowanie. W konkursie planowane jest przeszkolenie za rozdzielone dotacje 450 osób z języków obcych i 400 osób z teleinformatyki. Dofinansowane przedsięwzięcia powinny być zrealizowane najpóźniej do 30 czerwca 2015 r.

WAŻNA DATA

1.08

Tego dnia o godz. 16 mija termin przesyłania wniosków w konkursie.

Więcej informacji:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego Punkt Informacyjny POKL ul. Moniuszki 7/9, 90-101 Łódź tel.: +42 663-33-92 informacje_pokl@lodzkie.pl www.pokl.lodzkie.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane