Logistyk poszukiwany

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 30-06-2014, 00:00

RYNEK PRACY

Niektórzy mówią o logistyce, że to branża przyszłości. Tym bardziej, że z Polski coraz częściej koordynuje się światowe usługi transportu, spedycji i logistyki. Z badania firmy doradztwa personalnego Antal International wynika, że większośćspecjalistów pracujących w logistyce ukończyła studia. Nieco mniej niż połowa (43 proc.) ma wykształcenie kierunkowe, a 32 proc. skończyło studia podyplomowe o takiej specjalności. Jakich umiejętności oczekują pracodawcy?

— Na znaczeniu zyskują kompetencje miękkie. W cenie są proaktywna postawa, odwaga, elastyczność, otwartość na współpracę, zdolność analitycznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji. Podstawą są języki obce. W naszym centrum w dziale logistyki oprócz angielskiego wykorzystuje się m.in. francuski, niderlandzki, niemiecki, czeski i węgierski – mówi Katarzyna Cyran, specjalistka ds. rekrutacji w Shell Business Service Centre.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DOROTA CZERWIŃSKA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu