Logistyka wokół piłki

opublikowano: 29-03-2012, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA SEKCJI

ARKADIUSZ WOJTAS

dyrektor „Let’s Play Together 2012” — międzynarodowego zespołu Schenker realizującego program przygotowawczy do obsługi Mistrzostw Europy w Polsce i Ukrainie

Schenker jest partnerem komitetu organizacyjnego Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie.

Współpracujemy także z izbami celnymi, aby jak najlepiej przygotować się na alternatywne działania i zapewnić sprawną obsługę. Zakres usług i nasza oferta są bardzo szerokie — dotyczą różnych interesariuszy Mistrzostw Europy. Mamy wyspecjalizowaną ofertę dla dostawców wszelkiego rodzaju towarów i usług związanych z mistrzostwami, np. w zakresie obsługi programów promocyjnych sponsorów, które będą dużym wydarzeniem przy okazji turnieju. Współpracujemy również z większością stacji telewizyjnych. Będziemy odpowiedzialni m.in. za to, aby ich sprzęt, który przyjedzie do Polski na mistrzostwa, zaraz po ich zakończeniu dostarczyć na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

Współpracę z miastami-gospodarzami podejmujemy także w zakresie obsługi stref kibica. W tym celu nawiązujemy kontakt z wyłonionemu do tej obsługi firmami. Mamy również ofertę zabezpieczania łańcucha logistyki i cła dla strefy mediów i obsługi Międzynarodowego Centrum Przekazu w Warszawie. Pomoże nam doświadczenie zdobyte podczas obsługi Mistrzostw Europy 2008 w Austrii i Szwajcarii oraz FIFA 2011 Womens World Cup w Niemczech.

Szacunki firm badawczych mówią, że do Polski i na Ukrainę przyjedzie około 1,2 mln osób z Europy.

Spowoduje to naturalny wzrost konsumpcji. To dla nas kolejne pole do popisu. Od wielu lat zabezpieczamy łańcuchy dostaw największych graczy na rynku, dotyczy to również większości sieci handlowych. Liczymy zatem, że z powodu turnieju obroty handlowe naszych partnerów znacznie wzrosną, co przełoży się na zlecenia logistyczne dla nas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Logistyka wokół piłki