Lokalizacja biur: Trzy miasta na czele stawki

IT
opublikowano: 27-02-2008, 00:00

W ciągu kolejnych 2-4 lat najwięcej nowej powierzchni biurowej przybędzie w Krakowie, we Wrocławiu i w Katowicach. Źródłem znacznej części popytu na biura są międzynarodowe koncerny, które lokują tam swoje centra usług, np. księgowe lub rozwojowe. Dzieje się tak ze względu na stosunkowo niski koszt wysoko wykwalifikowanego personelu i jego dostępność. Ponadto dzięki dobrej kondycji polskiej gospodarki, także lokalne małe i średnie przedsiębiorstwa firmy zaczęły przenosić się do bardziej efektywnych i reprezentacyjnych biur.

W 2007 r. odnotowaliśmy rekordowo wysoki popyt na nowoczesne powierz- chnie biurowe. Skutkiem są rosnące czynsze. W Krakowie stawki za najlepsze powierzchnie biurowe w ciągu ostatnich 6 miesięcy wzrosły o 1-2 EUR, do 16-17 EUR. Warto wspomnieć, że w Krakowie czy Wrocławiu biurowce, których oddanie zaplanowano na 2008 r. , są wynajęte w 60-70 proc. DTZ przewiduje, że w ciągu kolejnych dwóch lat Kraków i Wrocław utrzymają pozycję liderów pod względem wielkości podaży nowoczesnej powierzchni biurowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT

Polecane