Lokaty pod kreską

ANP
opublikowano: 17-08-2010, 00:00

Zyski mogą pojawić się wcześniej niż w 2012 r. W planach nowe przedsięwzięcie.

Zyski mogą pojawić się wcześniej niż w 2012 r. W planach nowe przedsięwzięcie.

Notowana na NewConnect firma dewelopersko-budowlana Lokaty Budowlane po raz pierwszy po połączeniu ze spółką Osiedle Poniatowskie opublikowała wyniki. Po półroczu Lokaty miały 442 tys. zł straty netto. Przychody spółki wyniosły 121,9 tys. zł.

— Zyski pojawią się w 2012 r. gdy zakończymy budowę apartamentowca w warszawskich Włochach, a niewykluczone, że wcześniej w związku z możliwą sprzedażą budowanego hotelu w Święcicach koło Warszawy — mówi Marek Kwiatkowski, prezes i akcjonariusz Lokat Budowlanych.

Prezes Lokat zapewnia, że obie inwestycje cieszą się zainteresowaniem.

— Dotyczy to zarówno zakupu mieszkań w inwestycji przy ul. Rybnickiej, jak też nabycia hotelu. W przypadku pierwszego przedsięwzięcia, szacowanego na około 15 mln zł, oczekujemy na uzyskanie pozwolenia na budowę i we wrzeniu wbijemy pierwszą łopatę. Budowę hotelu kończymy. Jeśli nie dojdzie do sprzedaży obiektu, to powołamy spółkę celową lub zawrzemy umowę z operatorem by nim zarządzał — dodaje Marek Kwiatkowski.

To nie koniec inwestycji.

— Negocjujemy zakup nieruchomości na obrzeżach Warszawy. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 5,5-6 tys. mkw. — ujawnia prezes Lokat Budowlanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu