LSEG ostrzega przed problemami z łańcuchem dostaw

PM, Reuters
opublikowano: 22-10-2021, 13:16

London Stock Exchange Group (LSEG) podała, że po stabilnym trzecim kwartale jest na dobrej drodze do osiągnięcia oszczędności kosztowych wynikających z integracji platformy danych Refinitiv. Ostrzegła przy tym, że niedobory w łańcuchu dostaw mogą wpłynąć na terminowość wydatków na technologię.

Bloomberg

Giełda poinformowała, że dochód pro forma wyniósł 1,78 mld GBP w ciągu trzech miesięcy do końca września, wzrastając z 1,75 mld zanotowanych w roku ubiegłym. Przyczynił się do tego wzrost wolumenu obrotu akcjami.

Jednostka zajmująca się danymi i analizą, w której mieści się Refinitiv, odnotowała spadek przychodów pro forma o 0,3 proc., przy jednoczesnym spadku zysków z działalności w zakresie rozwiązań dla handlu i bankowości.

– Czynimy postępy w integracji Refinitiv i jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia 125 mln GBP synergii kosztowych w 2021 roku – powiedział dyrektor generalny, David Schwimmer. Dodał on, że ,,nie ma żadnych zmian w planach wydatków kapitałowych, choć niedobory w łańcuchu dostaw mogą wpłynąć na ich czas w sektorze technologicznym”.

Akcje LSEG tanieją o 3,74 proc. do 7 782 GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane