Łosoś sprzedaje grunty w porcie

Zbigniew Marecki
opublikowano: 26-09-2002, 00:00

Ustka. Ponad 4,8 mln zł chce otrzymać firma Łosoś z Ustki za pół hektara gruntu i budynki na terenie portu. Nieruchomość podzielono na sześć części, ale firma liczy, że sprzeda ją w całości. W budynkach — trzech halach przetwórni ryb i kilku wiatach — jeszcze niedawno trwała produkcja. Firma jednak przeniosła działalność do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zdaniem przedstawicieli firmy, potencjalnych nabywców może skusić zabytkowy spichlerz z końca XIX wieku oraz budynek administracyjny, który łatwo przerobić na hotel z widokiem na port. Inwestorów poszukuje Biuro Nieruchomości Omega Jana Kuraka ze Słupska. Na razie terenem zainteresowani są Szwedzi, Niemcy i biznesmen z Hongkongu. Część działki chciał także kupić właściciel firmy deweloperskiej Mat–Bet ze Słupska, ale odstraszyła go cena.

Władze Ustki chcą, by na miejscu przetwórni powstał kompleks rozrywkowo-turystyczny. Stawiają tylko jeden warunek: nowe obiekty muszą nawiązywać do historycznej zabudowy Ustki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Marecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu