LOT uruchomił nowy klaster

Kamil Kosiński
30-04-2001, 00:00

LOT uruchomił nowy klaster

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły klaster zbudowany z dwóch serwerów unixowych Fujitsu Siemens Primepower, z których każdy wyposażono w dwa procesory o częstotliwości 450 MHz, 8 GB pamięci operacyjnej i dwa dyski twarde o pojemności 18 GB. Maszyny tworzące klaster połączono za pomocą oprogramowania firmy Veritas. W ramach zasobów zwiększających niezawodność systemu — dodatkowy, trzeci serwer Fujitsu Siemens o takiej samej konfiguracji — tworzy węzeł rezerwowy dla dwu podstawowych. Całość danych przetwarzanych przez system jest składowana w oparciu o macierze firmy EMC.

Klaster przygotowano dla aplikacji przeznaczonej do planowania i zarządzania siatką połączeń, planowania personelu pokładowego i lotniczego oraz sterowania ruchem stworzonej przez Lufthansa Systems. Pracuje ona w oparciu o motor bazy danych Oracle 8i oraz system operacyjny Sun Solaris, którego wykorzystanie było jednym z warunków kontraktu. Do bezpośredniej obsługi aplikacji wykorzystywane są zarówno terminale graficzne X-Windows, jak i terminale aplikacjne Tarantella. Realizacja całości przedsięwzięcia, w tym dostawą sprzętu, zajmowała się firma Comp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / LOT uruchomił nowy klaster