LPP będzie miało magazyn w Rumunii

Michalinaa Szczepańska
opublikowano: 23-10-2018, 22:00

Rozwój e-sprzedaży zachęcił giganta do zainstalowania się pod Bukaresztem. Obsłuży stamtąd inne rynki południa i wschodu Europy.

Belgijskie WDP Development zbuduje magazyn w Rumunii na potrzeby LPP, właściciela m.in. Reserved, Sinsay i House,. Na 22 tys. mkw. znajdą się towary wszystkich marek grupy. Budowa ma się zakończyć w 2019 r. Stąd realizowane będą zamówienia z e-sklepów koncernu w Europie Południowo-Wschodniej. LPP nie ujawnia wartości rumuńskiego projektu.

— Umowa, którą podpisaliśmy z firmą WDP Development, dotyczy wynajmu powierzchni w magazynie, który zbudowany zostanie w Rumunii pod nasze potrzeby operacyjne. W związku z tym wydatki związane z realizacją tego kontraktu zaliczane są do grupy kosztów operacyjnych, a te objęte są tajemnicą handlową. Właścicielem magazynu przez cały okres najmu pozostanie firma WDP Development, w związku z tym przedsięwzięcie, o którym piszemy w komunikacie, nie jest elementem wydatków inwestycyjnych. Podobne rozwiązanie w zakresie rozbudowy naszego zaplecza logistycznego zastosowane zostało w Strykowie pod Łodzią — odpisało nam biuro prasowe LPP.

Będzie to drugie centrum dystrybucyjne LPP poza krajem, pierwsze jest w Moskwie. Łączna powierzchnia magazynów firmy wynosi ponad 100 tys. mkw. (pozostałe są w Pruszczu Gdańskim, Strykowie i Gdańsku). Dystrybutor odzieży zapowiada, że w najbliższych latach zwiększy ją do 270 tys. mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalinaa Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy