LPR proponuje PiS pakt konstytucyjny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-01-2006, 13:18

LPR zaproponowała PiS zawarcie paktu konstytucyjnego, czyli porozumienia, które pozwoliłoby na zmianę konstytucji - poinformował we wtorek dziennikarzy lider Ligi Roman Giertych.

LPR zaproponowała PiS zawarcie paktu konstytucyjnego, czyli porozumienia, które pozwoliłoby na zmianę konstytucji - poinformował we wtorek dziennikarzy lider Ligi Roman Giertych.

    "Porozumienie dotyczyłoby zmian w konstytucji, powołania komisji konstytucyjnej. Obejmowałoby nie tylko ugrupowania współpracujące w ramach paktu stabilizacyjnego, ale również chciałbym zaprosić do rozmów Platformę Obywatelską, tak aby była większość potrzebna do zmiany konstytucji" - zaznaczył Giertych.

    Jak dodał, ta propozycja "spotkała się z akceptacją i wstępną zgodą" ze strony PiS. "Na razie jest wstępna akceptacja takiego paktu konstytucyjnego, co nie wyklucza oczywiście realizacji ustaleń paktu stabilizacyjnego" - podkreślił. W Sejmie trwa spotkanie PiS-LPR, którego tematem ma być także sprawa budżetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane