Lublin chce mieć nowy dworzec

opublikowano: 12-03-2017, 22:00

Miasto zleciło opracowanie kompleksowej dokumentacji dworca metropolitalnego w okolicy obecnego dworca PKP przy ul. Dworcowej.

Jak zapowiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, prace projektowe dla tak skomplikowanego i wielobranżowego obiektu potrwają około dwóch lat. Budowa mogłaby się rozpocząć w 2019 r. po podpisaniu umów na dofinansowanie unijne w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne (ZCK) ma pozwolić na skuteczneskomunikowanie regionu z jego stolicą i być dogodnym miejscem przesiadek do dalszej podróży, skupiając w jednym miejscu różne środki transportu. Ma integrować linie regionalne, dalekobieżne, podmiejskie, miejskie i aglomeracyjne z przystankami linii mikrobusowych, ostojem taksówek, parkingami samochodowymi i rowerowymi.

W budynku nowego dworca mają się znaleźć hol i poczekalnie dla 250-300 podróżnych, kasy, biuro obsługi klienta, pomieszczenia administracyjne, zespoły sanitarne i mała gastronomia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu