Lubuskie: 30 mln zł na innowacje

opublikowano: 09-08-2018, 22:00

Przedsiębiorcy z regionu i ich partnerstwa, którzy planują inwestycje w infrastrukturę B+R, mogą powalczyć o dotacje na ten cel.

Granty pochodzą z działania 1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego (Badania i innowacje). Do zgarnięcia jest 30 mln zł. Zabiegać o unijne wsparcie mogą również partnerstwa firm i instytucji świadczących usługi badawczo-rozwojowe.

Projekty powinny wpisywać się w jedną z inteligentnych specjalizacji województwa lubuskiego. W tym zestawieniu są: biogospodarka, zdrowie, jakość życia, przemysł tradycyjny i innowacyjny, a także branże IT, metalowa, drzewna i energetyczna. Przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dotacje na badania, których celem jest powstanie innowacyjnego produktu lub ulepszenie procesu produkcyjnego w firmie. Granty sfinansują również inwestycje w infrastrukturę badawczą. Przedsiębiorca może złożyć maksymalnie dwa wnioski o dofinansowanie — po jednym na każdy z dwóch wspomnianych projektów.

Największe szanse na dotacje mają przedsięwzięcia, w wyniku których powstaną ekoinnowacje, wzrośnie liczba etatów badawczych w firmie lub zwiększą się nakłady na badania. Wnioski o dofinansowanie należy składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (ul. Bolesława Chrobrego 1-3-5). Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na marzec 2019 r.

WAŻNA DATA

31.08 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.1 RPO WL.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.lubuskie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu