Ludwik Dorn może ponownie zostać wiceprezesem PiS

DI, IAR
opublikowano: 05-01-2008, 10:53

Ludwik Dorn może ponownie zostać wiceprezesem PiS - dowiedział się „Wprost”. Informację potwierdził tygodnikowi Jarosław Kaczyński.

W rozmowie z "Wprost" prezes PiS powiedział, że losy Ludwika Dorna zależą przede wszystkim od jego decyzji. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w przyszłym tygodniu odbędą się z rozmowy z Dornem na temat jego powrotu do normalnej działalności. Jak tłumaczył, oznacza to, że może on wrócić do pełnienia funkcji wiceprezesa PiS. Zdaniem prezesa, przy całej różnicy zdań, jaka była między politykami, pomysły Dorna na funkcjonowanie partii mieściły się w ramach partyjnej lojalności. A jego format predestynuje go do tej funkcji - dodaje były premier.

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy Dorn będzie mógł wrócić do władz PiS. Może to się stać już w połowie stycznia, gdy rada polityczna będzie wybierać nowych zastępców Kaczyńskiego. Jak ustalił „Wprost", jeśli były wicepremier nie zechce jeszcze przyjąć posady, Jarosław Kaczyński jest skłonny pozostawić w prezydium partii jeden wakat. Z naszych informacji wynika, że umorzone ma być także partyjne postępowanie dyscyplinarne w sprawie byłego marszałka.

Sam Dorn nie chce komentować informacji o powrocie do kierownictwa partii. Poza nim awansu na stanowisko wiceprezesa może być niemal pewny Zbigniew Ziobro. Większość polityków PiS w gronie faworytów wymienia także posłankę Aleksandrę Natalli-Świat. Na giełdzie pojawiają się jeszcze nazwiska Przemysława Gosiewskiego, Pawła Kowala, Krzysztofa Putry, Elżbiety Kruk i Aleksandra Szczygły.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ludwik Dorn może ponownie zostać wiceprezesem PiS