Czytasz dzięki

Lufthansa ma przygotowany plan „B”

opublikowano: 24-06-2020, 18:02

Lufthansa jest przygotowana na ewentualne odrzucenie w czwartek przez akcjonariuszy planu pomocy państwa wartości 9 mld EUR, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródło w spółce.

Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy w czwartek ma być poddane pod głosowanie m.in. objęcie przez państwo 20 proc. akcji w spółce w zamian za pomoc finansową. Kluczowy akcjonariusz, miliarder Heinz Hermann Thiele sygnalizował, że jest przeciwny tym planom.

Plan „B” przewiduje, że państwo objęłoby 20 proc. akcji Lufthansy, ale w dwóch etapach, co pozwoliłoby obejść się bez głosowania akcjonariuszy, twierdzi informator Reutersa. Ujawnił, że początkowo państwo objęłoby ok. 10 proc. akcji z emisji bez prawa poboru po 2,56 EUR za akcję. Pozostałe akcje państwo objęłoby w ramach normalnego podwyższenia kapitału, w którym mogliby uczestniczyć także inni akcjonariusze, powiedział informator Reutersa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane