Lufthansa rozważy uziemienie Germanwings

opublikowano: 07-04-2020, 07:48

We wtorek władze Lufthansy rozważą wstrzymanie działalności przez należącą do niej tanią linię Germanwings, informuje Reuters powołując się na anonimowe źródła.

Agencja przypomina, że w poniedziałek związki zawodowe zaapelowały do władz Lufthansy o wsparcie dla Germanwings. Była to reakcja na odrzucenie w ubiegłym tygodniu przez flagowego niemieckiego przewoźnika propozycji związków wprowadzenia w taniej linii skróconych godzin pracy, co pozwoliłoby na uratowanie miejsc pracy przynajmniej przez  krótki okres czasu.

Lufthansa
Lufthansa
Bloomberg

Rzecznik Lufthansy powiedział we wtorek Reutersowi, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły i rozważane są wszystkie opcje.

Tak jak inne linie lotnicze, Lufthansa znalazła się w trudnej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa. Credit Suisse szacował, że spółka ma 5,1 mld EUR płynności, co z trudnością wystarczy jej na pokrycie zobowiązań wynikających z unijnego prawa nakazującego zwrot pieniędzy za odwołane loty. Tymczasem wydatki Lufthansy wynoszą ok. 1 mld EUR miesięcznie, zwracają uwagę analitycy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane