Czytasz dzięki

Lufthansa wypada z indeksu DAX

opublikowano: 05-06-2020, 10:51

Po 32 latach obecności ze składu indeksu DAX wyjdą akcje niemieckiego przewoźnika lotniczego, Lufthansy. Narodowy operator wchodził w skład benchmarkowego wskaźnik giełdy we Frankfurcie od momentu jego utworzenia.

Przyczyną usunięcia walorów linii lotniczej jest znaczący spadek wartości jej akcji, co jest pokłosiem pandemii koronawirusa, która zmusiła przewoźnika do uziemienia większości floty po wprowadzeniu przez rządy większości państw obostrzeń mających na celu ograniczenie infekcji.

Lufthansa
Zobacz więcej

Lufthansa fot. Bloomberg

Akcje Deutsche Lufthansa zostaną zastąpione przez udziały Deutsche Wohnen,  spółki zajmującej się nieruchomościami.  Zmiana wejdzie w życie 22 czerwca.

Udziały Lufthansy, która w tym tygodniu zgodziła się na pakiet ratunkowy o wartości 9 mld EUR rosną podczas piątkowej sesji o około 8 proc. zmniejszając tegoroczną stratę do 32 proc., co daje kapitalizację rynkową linii na około 5,2 mld EUR. Plasuje to obecnie spółkę na 60 pozycji pod względem wartości rynkowej, podczas gdy w skład DAX-a wchodzi tylko 30 największych firm.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane