LUG celuje w 110 mln zł przychodów

[ANP]
opublikowano: 09-04-2013, 09:36

Wzrost przychodów o 8 proc. r/r - do 110 mln zł, a zysku netto o 19 proc. r/r – do 3,63 mln zł – takie prognozy finansowe na ten rok podał giełdowy LUG, specjalizujący się w branży oświetleniowej. Według szacunków, w tym roku EBITDA ma wynieść 8,88 mln zł, o 38 proc. więcej niż w 2012 r.

Prognozy spółka opublikowała w przedstawionej strategii na lata 2013-2016, w której nadrzędnym celem grupy jest rozwój w zgodzie z ideą efektywności energetycznej i ograniczania emisji CO2. Władze firmy chcą to osiągnąć w pięciu obszarach.

Jednym z nich jest R&D (m.in. dział rozwoju, laboratorium i elektroniki), gdzie w 2013 r. wartość nakładów finansowych zaplanowano na poziomie 2,4 mln zł. Drugim jest produkt, czyli oprawy i systemy oświetleniowe w technologii LED, które mają przynosić 40 proc. przychodów grupie w 2016 r.

LUG zamierza też skupić się na technologiach poprzez rozbudowę zakładu i uruchomienia linii produkcyjnej za 2,5 mln zł oraz budowę kolejnego zakładu produkcyjnego. Wartości tej inwestycji nie podano. LUG zamierza skoncentrować się też na obszarze „model handlowy”( centra konsultacyjno-handlowe funkcjonujące na najbardziej perspektywicznych rynkach, głównie: Niemcy, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Ukraina, Bliski Wschód, Brazylia i Polska) oraz obszarze „rynki i segmenty”.

Strategiczne rynki grupy zostały pogrupowane na: Polskę, Europę, Rosję i Brazylię. LUG  przyjął, że nastąpi wzrost skonsolidowanych przychodów z eksportu na poziomie 100 proc. oraz wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży realizowanej w kraju na poziomie 30 proc. do 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: [ANP]

Polecane