LUG chce oświetlić boiska

KSA
opublikowano: 04-06-2008, 00:00

Producent opraw oświetleniowych szykuje ofertę związaną z EURO 2012. Wydał już prawie wszystkie pieniądze z poprzedniej.

Producent opraw oświetleniowych szykuje ofertę związaną z EURO 2012. Wydał już prawie wszystkie pieniądze z poprzedniej.

LUG zadebiutował na New Connect pod koniec listopada. Uzyskał z oferty nieco ponad 19 mln zł na rozbudowę mocy wytwórczych. Większość pieniędzy wydał już na budowę i wyposażenie nowego zakładu w Kostrzyńsko-Słubickiej SSE.

— Pod koniec czerwca rozpoczniemy montaż nowej linii produkcyjnej — informuje Ryszard Wtorkowski, prezes i główny akcjonariusz LUG.

Dzięki nowym urządzeniom czas produkcji jednej z najbardziej typowych opraw skróci się z około czterech minut do 35 sekund, przy zaangażowaniu jednego zamiast czterech pracowników.

— Liczymy, że linia osiągnie pełne moce we wrześniu — mówi Ryszard Wtorkowski.

W nowym zakładzie LUG otworzy laboratorium, w którym ma przygotowywać nowe wzory opraw. Teraz pracuje nad poszerzeniem oferty dla obiektów sportowych.

— Chcemy wziąć udział w rządowym programie 2000 boisk i oświetlić przynajmniej część z nich — tłumaczy Ryszard Wtorkowski.

Uruchomienie fabryki i poszerzenie oferty powinno pomóc wynikom LUG. Na ten rok spółka prognozuje 80 mln zł przychodów i 4,5 mln zł zysku netto. Po ubiegłorocznej wpadce z prognozami zarząd twierdzi, że obecne są realistyczne. Dodaje, że dzięki importowi w euro i transakcjom zabezpieczającym nie odczuwa zbytnio negatywnego wpływu mocnego złotego, mimo że sporo eksportuje.

Do końca 2009 r. LUG chce się przenieść na główny rynek GPW. Zrobi to prawdopodobnie bez oferty, ale potem może poprosić inwestorów o pieniądze na przejęcie niemieckiej firmy dystrybucyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu