LUG jak rakieta, 100 proc. w tydzień

AS,KZ
opublikowano: 21-01-2010, 00:00

Wycena LUG podwoiła się w pięć dni. To skutek informacji o nowych akcjonariuszach i splicie akcji.

Wycena LUG podwoiła się w pięć dni. To skutek informacji o nowych akcjonariuszach i splicie akcji.

Takie rakiety na giełdowym podwórku rzadko startują. Przed tygodniem za akcje spółki LUG, notowanego na rynku NewConnect producenta opraw oświetleniowych, płacono 80 groszy. Od tamtej pory kurs systematycznie rósł. Na środowej sesji sięgnął 1,63 zł.

Skąd ten optymizm? Ostatnio wokół spółki dużo się dzieje. Na 15 lutego zwołano nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. W projekcie uchwał znalazł się split akcji w stosunku 4:1. To pierwszy z elementów mających pozwolić spółce zwiększyć płynność i wycenę walorów. Celem jest przejście na rynek regulowany GPW. Na tym nie koniec zmian. W akcjonariacie LUG znalazł się kolejny —po OPERA TFI — inwestor instytucjonalny. To fundusz private equity Black Pearl Capital, który nabył w transakcji pozagiełdowej 1,25 mln akcji spółki i objął 3,47 proc. kapitału zakładowego.

— Uważamy, że aktualna wycena spółki jest bardzo atrakcyjna, a spółka jest po prostu niedowartościowana w stosunku do rynku. Szczególnie w kontekście poprawiającej się koniunktury, a co za tym idzie, spodziewanych lepszych wyników. LUG to duża firma o stabilnej pozycji rynkowej i wysokich przychodach. To zaś zdecydowanie dobre podstawy do inwestycji. Firma rozpoczyna właśnie agresywny program budowy płynności akcji. Jego powodzenie pozwoli na istotny wzrost wyceny akcji i przenosiny na rynek regulowany —mówi Jacek Woźniakowski, prezes Black Pearl Capital.

— Rok 2009 był trudny, ale już widzimy sygnały ożywienia. Spodziewamy się, że 2010 będzie znacznie lepszy pod względenm przychodów i wyniku netto, zarówno w kraju, jak i za granicą. Chcemy dostarczać akcjonariuszom wyników, które przekonają ich, że rok 2010 jest dobrym momentem do przenosin spółki na rynek regulowany warszawskiej GPW — komentuje Ryszard Wtorkowski, prezes zarządu LUG.

Według stanu na 18 stycznia LUG wyemitował łącznie 35 992 850 akcji, a kapitalizacja spółki wynosi prawie 36 mln zł. Po przeprowadzeniu splitu akcji każdy akcjonariusz w zamian za jedną dotychczas posiadaną akcję otrzyma cztery nowe akcje. Łączna liczba akcji wynosić zaś będzie 143 971 400.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS,KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane