Luksus na dużych kołach

Jacek Kowalczyk
opublikowano: 21-09-2006, 00:00

Smar na rękach, trzeszczący fotel i bakielitowa kierownica? Nic z tych rzeczy! Dziś wnętrza kabin ciężarówek przypominają luksusowe biura.

Samochody ciężarowe już dawno przestały być w Polsce kojarzone z brudnymi, rozsypującymi się, nieprzyjaznymi maszynami. Ciężarówki dalekiego zasięgu zachwycają obecnie nowoczesną, estetyczną stylistyką i bogatym wyposażeniem. Żeby wielogodzinna podróż nie była dla kierowców męczarnią, producenci uatrakcyjniają swoje pojazdy coraz to nowymi urządzeniami, które wcześniej nigdy nie były kojarzone z wnętrzem samochodowym.

Średnia w górę

Rynek luksusowych samochodów ciężarowych stale się rozwija. Coraz więcej przewoźników dba o wygodę swoich kierowców.

— Od kilku lat przeciętny pojazd ciężarowy, sprzedawany w Polsce, jest coraz lepiej wyposażony. Dotyczy to zarówno mechaniki, jak i komfortu jazdy i wypoczynku — mówi Zbigniew Kołodziejek z firmy DAF Trucks Polska.

Kabiny największych aut ciężarowych przypominają bardziej biuro połączone z kuchnią niż miejsca pracy kierowców. Przystosowane są zarówno do wygodnej, komfortowej jazdy, jak i wypoczynku, relaksu oraz spożywania posiłków. Producenci zapewniają, że podczas projektowania wnętrza najważniejszy jest zawsze kierowca. Starają się spełnić wszystkie jego oczekiwania, żeby czuł się w kabinie wygodnie i swobodnie. Jak mówią, zadbali także o najwyższej jakości materiały wykończeniowe i przyjemną, łagodną stylistykę.

Najważniejsze ogniwo

Przestrzeń można swobodnie aranżować, przystosowując ją do potrzeb osób podróżujących. Kabiny wyposażone mogą być w najnowocześniejsze urządzenia elektroniczne, ułatwiające kierowcy poruszanie się po drogach, takie jak: nawigacja satelitarna, kamery, wbudowany telefon komórkowy. Do dyspozycji klientów jest także sprzęt, który ma pomóc przyjemniej spędzić długie godziny jazdy — lodówka, mikrofalówka, wygodne łóżka, obszerny stolik. Kierowcy mogą otrzymać również jako elementy wyposażenia znane wcześniej z luksusowych samochodów osobowych — komfortowe, skórzane, podgrzewane fotele, skórzaną kierownicę, skórzane elementy poszycia kabiny, rozbudowany system audio.

— To właśnie kierowca ma decydujący wpływ na jakość świadczonych przez firmę usług transportowych. Dlatego też należy mu się najlepsze dostępne narzędzie pracy — uważa Zbigniew Kołodziejek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Kowalczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu