LVMH zerwało z marką modową Bono

opublikowano: 28-06-2018, 19:33
aktualizacja: 28-06-2018, 19:35

LVMH, francuski potentat rynku dóbr luksusowych zdecydował się rozstać z Edun, „etyczną” marką modową stworzoną przez gwiazdę piosenki Bono i jego żonę Ali Hewson, donosi Reuters.

LVMH zdecydował się zwrócić mniejszościowe udziały w Edun założycielom firmy. Francuska spółka tłumaczy, że Edun „restrukturyzuje swoją działalność szykując się na nowy rozdział”,

Bono
Zobacz więcej

Bono Bloomberg

Edun, którego centralna znajduje się w Irlandii, kończy działalność w USA i już w maju zamknęło tam swój sklep, dowiedział się nieoficjalnie Reuters. Firma od lat nie przynosi zysku. Z ostatniego dostępnego raportu za 2016 rok wynika, że miał wówczas 6,3 mln USD straty. Łączne straty spółki wynoszą 80,6 mln USD.

Reuters przypomina, że uruchomiony w 2004 roku Edun współpracuje z tkaczami i warsztatami odzieżowymi w Rwandzie, Kenii i RPA. Promuje rzetelny handel i pozyskuje przyjazne środowisku materiały, wykorzystując także recykling. Spółka jest finansowana przez akcjonariuszy, którzy pożyczyli jej 57 mln USD, ale zobowiązali się nie domagać zwrotu pieniędzy „w przewidywalnej przyszłości”.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu