Maciej Wojciechowski pokieruje Programem 1 TVP

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 2006-09-25 17:06

Od jutra Programem 1 TVP pokieruje Maciej Wojciechowski, dotychczasowy dyrektor TVP 3 Katowice.

Od jutra Programem 1 TVP pokieruje Maciej Wojciechowski, dotychczasowy dyrektor TVP 3 Katowice - podałPRESS. Tej informacji nie potwierdziła Katarzyna Twardowska z biura prasowego TVP. Dodała jednak, że informacja w tej sprawie będzie opublikowana jutro.

Według PRESS-u, po niedzielnej rozmowie prezes Telewizji Polskiej Bronisław Wildstein powierzył Wojciechowskiemu obowiązki dyrektora Jedynki na czas nieobecności Małgorzaty Raczyńskiej, dyrektor TVP 1 - od dzisiaj jest ona na zwolnieniu lekarskim.

Sam Wojciechowski odczytał nam tylko treść pisma otrzymanego od prezesa Wildsteina, po czym odmówił odpowiedzi na pytanie, czy uważa to za zapowiedź trwałej zmiany na stanowisku dyrektora Jedynki.

Już dzisiaj prezes TVP odwołał ze stanowiska zastępcę dyrektora TVP 1 ds. audycji artystycznych i rozrywkowych - Jarosława Grzelaka, który był prawą ręką Raczyńskiej. Oboje pełnili funkcje od czerwca br.

- Wiceszef telewizyjnej Jedynki Jarosław Grzelak został odwołany ze stanowiska - potwierdziła pytana przez PAP w Katarzyna Twardowska z biura prasowego TVP.

Odwołania mogą mieć związek z faktem, że w czwartek wieczorem TVP1 "nie zareagowała" na specjalnie zwołaną konferencję prasową premiera Jarosława Kaczyńskiego, dotyczącą odwołania wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera.

Maciej Wojciechowski był m.in. redaktorem naczelnym ”Dziennika Łódzkiego” i ”Dziennika Zachodniego” (1995-1997), startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2004 roku, a zanim został dyrektorem ośrodka katowickiego TVP, należał do władz regionalnych Prawa i Sprawiedliwości. Jego powołanie na dyrektora TVP 3 Katowice w grudniu 2004 roku wywołało w związku z tym oburzenie w środowisku śląskich mediów.

Od końca 2005 roku do 1 maja br. Wojciechowski był zawieszony w obowiązkach dyrektora TVP 3 Katowice ze względu na zarzuty wyłudzenia i niegospodarności postawione mu przez bytomską Prokuraturę Rejonową. Po ich oddaleniu wrócił na stanowisko.

DI, PRESSERWIS