Maersk ponownie podnosi prognozy zysków

ARŻ, Reuters
opublikowano: 16-09-2021, 15:54

Maersk, jeden z największych na świecie operatorów kontenerów transportowych, podjął decyzję o ponownym podniesieniu rocznych prognoz zysków. To efekt zwiększonego popytu na usługi firmy, pisze Reuters.

Kontenery Maersk
Kontenery Maersk
Fot. Qilai Shen/Bloomberg

W związku z zakłóceniami w łańcuchach dostaw i wzrostem zapotrzebowania na transport drogą morską, ceny frachtu osiągają rekordowe poziomy.

Maersk obecnie spodziewa się rocznych zysków EBITDA w wysokości od 22 do 23 mld USD. Poprzednio szacowano, że znajdą się w przedziale od 18 do 19,5 mld USD.

“Dobre wyniki są napędzane przez wyjątkową sytuację na rynku, która doprowadziła do dalszych wzrostów zarówno długo-, jak i krótkoterminowych stawek frachtu kontenerowego“ - stwierdził w oświadczeniu Maersk.

Firma prognozuje, że w bieżącym kwartale jej zysk EBITDA sięgnie 7 mld USD. Pełne wyniki zostaną opublikowane 2 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane