Magellan nabiera wiatru w żagle

AT
opublikowano: 11-05-2012, 00:00

Mimo że rynek nie sprzyjał, Magellanowi udało się zanotować rekordowe wyniki. Dwucyfrowe zwyżki chce utrzymać w całym roku.

Magellan, spółka specjalizująca się w finansowaniu służby zdrowia, nie ma powodów do narzekania — w pierwszym kwartale 2012 r. grupa zarobiła na czysto 8,6 mln zł, co oznacza, że były to rekordowe trzy miesiące. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 42 proc., do 27,5 mln zł, kontraktacja bilansowa wyniosła 223 mln zł (wzrost o 42 proc. r/r), pozabilansowa 194 mln zł (wzrost o 132 proc.). Sam rynek jednak nie sprzyjał, ponieważ szpitale mają dzisiaj problemy z płynnością, w związku z czym Magellan musiał wydłużyć im terminy spłaty należności. Rywale, MW Trade oraz Electus, również nie pomagali — walka o klienta zmusiła wszystkich do obniżenia cen, co odbiło się na marżach Magellana — rentowność netto spadła o ponad 5 pkt procentowych. Mimo tych trudności Magellan widzi przyszłość w różowych barwach.

— Chcemy utrzymać tak dobre wskaźniki. W tym roku chcemy rosnąć z dynamiką 20-procentową — zapowiada Krzysztof Kawalec, prezesa Magellana.

Grupa wycofuje się z planów upublicznienia MEDFinance, spółki córki zajmującej się finansowaniem inwestycji. Zamiast debiutu na małej giełdzie będzie inwestor finansowy, który zapewni zewnętrzne źródło finansowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu