Magellan wypłaci dywidendę

ET
opublikowano: 25-01-2010, 00:00

Nawet podczas burzy można łapać wiatr w żagle. Magellan obrał dobry kurs. I dzieli zyski.

Nawet podczas burzy można łapać wiatr w żagle. Magellan obrał dobry kurs. I dzieli zyski.

Kto by to pomyślał rok temu, że Magellan za 2009 r. będzie dzielił zysk? Spółka, specjalizująca się w obsłudze należności służby zdrowia, pracuje na wysokich marżach, ale jak cały rynek finansowy — mocno odczuła wzrost kosztów i dostępności finansowania. Kiedy o kredyt bankowy zrobiło się bardzo trudno, Magellan postawił na emisję krótkoterminowych obligacji, świadomie rezygnując z papierów o dłuższym terminie zapadalności. Wyszedł bowiem z założenia, że ceny oferowane przez kupców są za wysokie. Bardzo uważnie rozdzielał pieniądze między swoich klientów, dobierając najlepsze kontrakty i kasując wyższą marżę. Już po pierwszej połowie 2009 r. spółka zapowiedziała, że zysk za cały rok może wynieść 17 mln zł. Udało się zarobić więcej. Tak wynika ze wstępnych szacunków. W piątek Magellan podał, że skonsolidowany zysk łącznie ze spółkami w Czechach i na Słowacji, zawiera się w przedziale 18-18,5 mln zł. To około 10 proc. więcej niż w 2008 r. W tej sytuacji zarząd Magellana zdecydował się zarekomendować radzie nadzorczej i walnemu wypłatę dywidendy w wysokości nie mniej niż 15 proc. zysku.

W 2009 r. Magellan podpisał umowy o wartości 597 mln zł, co daje kwotę o 19 proc. wyższą niż rok wcześniej. Kontraktacja bilansowała wyniosła 416 mln zł (wzrost o 9 proc.), a pozabilansowa 180 mln zł (54-procentowa dynamika r/r).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy