Mała reporterka przyciągnęła tysiące dzieci

opublikowano: 13-11-2017, 22:00

Fenomen 12-letniej dziewczynki imieniem Nela, która w ciągu trzech lat napisała i wydała 8 książek podróżniczych, przyciąga tłumy fanów na spotkania autorskie.

20-22 października tysiące dzieci stawiły się w Nadarzynie pod Warszawą, gdzie podczas targów World Travel Show Nela podpisywała książki. Dzieci z rodzicami przyszło tak dużo, że nie zmieścili się w wielkiej hali targowej mającej 4 tys. mkw. Stojąc pod halą, skandowali: „Nela! Nela!”. Aby wynagrodzić trud czekania na autograf, Nela zrobiła dla fanów pokaz nurkowania w przeszklonym basenie o pojemności 80 tys. litrów.

Nela Mała Reporterka nurkuje w basenie na oczach czytelników
ARC

Spotkanie w Nadarzynie było 10. w ciągu tego roku, więc do sławy dziewczynka jest już przyzwyczajona. — Spotkania z czytelnikami mam w weekendy. W tygodniu chodzę do szkoły, chyba że jestem na wyprawie. Mam trochę inny system nauki — więcej przerw w trakcie roku, ale jeszcze w lipcu mam szkołę. Właśnie szykuję się na wyprawę na Papuę Nową Gwineę i mam nadzieję, że odkryję jakieś nowe gatunki zwierząt — powiedziała Nela.

 Jej książki „Nela i tajemnice świata” oraz „Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany” były najlepiej sprzedającymi się pozycjami w Empiku w latach 2015-16.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane