Mali są ważni

opublikowano: 29-06-2012, 00:00

PARTNERZY O GAZELACH BIZNESU

Polska gospodarka dobrze radzi sobie w niepewnych czasach. W olbrzymiej mierze jest to zasługa małych i średnich przedsiębiorstw, które bardzo szybko dostosowały się do trudniejszych warunków działania i odnoszą sukcesy w kraju i za granicą. Ich dobrą kondycję i profesjonalizm w działaniu potwierdzają zmiany zachodzące w kolejnych edycjach rankingu „Gazele Biznesu”. Kryzysowe tąpnięcie na krótko zachwiało naszym zestawieniem. Tylko przez dwa lata liczba zakwalifikowanych do niego firm spadała, po czym w roku ubiegłym ponownie wzrosła.

Podczas regionalnych spotkań laureatów rankingu większość z nich twierdzi, że to nie światowe spowolnienie gospodarcze jest dla nich największym problemem. Najbardziej narzekają na zatory płatnicze i sprzyjające ich powstawaniu przepisy. Redakcja „Pulsu Biznesu” doskonale zdaje sobie sprawę z trudności, jakim muszą stawić czoła menedżerowie małych i średnich firm. Dlatego rok temu specjalnie z myślą o nich stworzyliśmy w naszej gazecie nową sekcję — „Puls Firmy”. To dział z informacjami użytecznymi w codziennej działalności przedsiębiorstw i forum wymiany opinii. Aby ułatwić pracę właścicielom i zarządzającym małymi i średnimi firmami, organizujemy także wiele konferencji i warsztatów, a na jesień przygotowujemy kilka nowych przedsięwzięć, które powinny szczególnie zainteresować tę grupę naszych Czytelników.

TOMASZ SIEMIENIEC

redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TOMASZ SIEMIENIEC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu