Małkowski-Martech: wyniki ponad plan

ANP
opublikowano: 10-08-2011, 00:00

Koniunktura w budowlance zmusza spółkę do podwyżki prognoz.

Koniunktura w budowlance zmusza spółkę do podwyżki prognoz.

Producent bram przeciwpożarowych z NewConnect pochwalił się wynikami za pierwsze półrocze 2011 r. Przychody wzrosły w tym okresie do 12,4 mln zł (plus 65 proc. r/r), a zysk netto do 1,4 mln zł (plus 1783 proc.). Spółka już w 92 proc. wykonała tegoroczną prognozę zysku netto (zakłada ona 1,5 mln zł), natomiast na poziomie przychodów — w 54 proc. (prognoza wynosiła 23 mln zł). Jak podano w raporcie finansowym, zarówno wyniki pierwszego półrocza, jak i obecna wielkość portfela zleceń powodują, że spółka skoryguje prognozy. Zrobi to do połowy sierpnia.

Dobre wyniki półrocza związane są z poprawą koniunktury w branży budowlanej w II kwartale oraz inwestycjami pod EURO 2012. Małkowski-Martech zdobył kontrakty przy takich inwestycjach jak Stadion Narodowy w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu. Dodatkowo spółka dostarczała swoje wyroby na stadiony Legii w Warszawie oraz Wisły i Cracovii w Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu