Małopolska: 75 mln zł na badania

opublikowano: 31-03-2019, 22:00

Już za miesiąc przedsiębiorcy z regionu będą mogli stanąć w szranki o dotacje na badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe.

Granty pochodzą z poddziałania 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego („Projekty badawczo-rozwojowe”). W puli jest 75 mln zł. Dotacje pokryją koszty eksperymentalnych prac rozwojowych związanych z wytworzeniem instalacji pilotażowej i demonstracyjnej. Sfinansują też zakup wyników badań, których celem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania. Przedsiębiorcy będą mogli realizować projekty z przedstawicielami nauki, spółkami celowymi uczelni, organizacjami pozarządowymi i instytucjami otoczenia biznesu. Konkurs podzielony jest na cztery rundy. Rozstrzygnięcie pierwszego etapu planowane jest na grudzień, a ostatniego – na maj 2020 r. Organizatorem konkursu jest Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

WAŻNA DATA:

30.04 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 RPO WM. Nabór zakończy się 14 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy