Malutka terenówka

Marcin Bołtryk
04-11-2004, 00:00

Na rynku pojawiła się nowa wersja popularnego Fiata Pandy. Dzięki niemu włoski koncern ma w swojej ofercie auto terenowe.

Według zapewnień producenta, Fiat Panda 4x4 to samochód dla tych, którzy chcą połączyć zwinność auta miejskiego z zaletami samochodu terenowego. Pandę 4x4 można bowiem użytkować jak samochód terenowy.

Ważne w mieście…

W chwili wprowadzenia na rynek nowy model oferowany będzie z benzynowym silnikiem o pojemności 1,2 litra i mocy 60 KM, w przyszłym roku do sprzedaży trafi również diesel 1,3 Multijet o mocy 70 KM. Samochód oferowany jest w dwóch wersjach wyposażenia (Panda 4x4 i Panda 4x4 Climbing), z dwoma standardami wykończenia wnętrza oraz jedenastoma różnymi kolorami nadwozia.

Cechą typową zarówno pierwszej jak i drugiej wersji modelu są niewielkie wymiary auta (Climbing ma na przykład tylko 357 cm długości, 160 szerokości i 163 wysokości), łatwe manewrowanie przy większej wysokości w stosunku do tradycyjnego modelu: o prawie pięć centymetrów. Ten ostatni szczegół zdecydowanie poprawia widoczność. Pojemność bagażnika terenowej odmiany Pandy wynosi od 200 do 855 litrów.

…i w terenie

Panda 4x4 w stosunku do wersji z napędem na jedną oś ma powiększone sprężyny, które pozwalają na łatwe pokonywanie wertepów lub jazdę po niestabilnej nawierzchni.

Terenowy charakter nowej wersji Pandy podkreślają również elementy stylistyczne np. zderzaki (przednie i tylne) wyposażone w specjalne osłony zabezpieczające, listwy boczne większych rozmiarów połączone z nakładkami błotników czy szeroka osłona pod silnikiem. Jednak najważniejszym elementem nowego modelu jest napęd na cztery koła. Panda 4x4 została wyposażona w napęd integralny ciągły ze sprzęgłem wiskotycznym i dwoma mechanizmami różnicowymi włączanymi automatycznie, zależnie od potrzeby, które umożliwiają swobodne pokonanie każdej drogi.

Ceny Pandy 4x4 zaczynają się od 44,9 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Malutka terenówka