Mały Getin szybko goni rywali

KZ, PAP
opublikowano: 16-05-2012, 00:00

Po wydzieleniu GetBanku Getin Holding to pod względem zysków branżowy maluch.

Jeszcze rok temu firma Leszka Czarneckiego miała 114,2 mln zł czystego zysku, teraz zaledwie 7,6 mln zł. Spadek jest kolosalny, ale jeśli wziąć pod uwagę tylko porównywalne biznesy, to zarobek udało się podwoić. O obliczu holdingu decyduje leasingowe Carcade, ale jak przewiduje Rafał Juszczak, prezes Getinu, jeszcze w tym roku w tym samym stopniu do wyniku powinien dołożyć się Idea Bank. Stanie się tak m.in. dzięki planowanemudokapitalizowaniu banku 245 mln zł.

— Każdy kolejny kwartał przyniesie rozwój biznesu i coraz lepsze wyniki Idea Banku — powiedział Rafał Juszczak. Wartość sprzedaży Idea Banku w Polsce w I kw. wyniosła 510 mln zł. — Zamierzamy w kolejnych kwartałach powtórzyć wyniki sprzedaży. Chcemy, by ten bank rozwijał się dynamicznie, ale także bezpiecznie — podkreślił Rafał Juszczak.

Współczynnik wypłacalności Idea Banku na koniec I kw. wynosił nieco ponad 11 proc. Prezes Getinu podtrzymał zainteresowanie przejęciami spółek z sektora usług finansowych.

— Rozglądamy się na rynku, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jesteśmy aktywni, prowadzimy wstępne rozmowy. Traktujemy to jako możliwość, a nie konieczność — powiedział prezes holdingu. Kredyty i pożyczki udzielone klientom grupy Getin Holdingu wyniosły 2,54 mld zł, czyli wzrosły o 17,6 proc. Z kolei depozyty wzrosły o 18,5 proc., do 3,07 mld zł.

— Tempo rozwoju jest dwa razy większe niż rynek i chcemy je utrzymać — powiedział Juszczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy