Mały operator idzie na dużą giełdę

KL
opublikowano: 17-05-2010, 00:00

Notowana na NewConnect

Notowana na NewConnect

spółka Tele-Polska Holding

przymierza się do GPW.

Na razie pracuje

nad wynikami.

Tele-Polska Holding (TPH) ma w grupie cztery spółki: e-Telko, TelePolska, Teltraffic oraz DiD. Każda z nich działa w innym segmencie rynku telekomunikacyjnego: usług dla klientów indywidualnych, biznesowych, w hurcie krajowym i międzynarodowym.

— Zamierzamy utrzymać taką strukturę. W ten sposób spółka holdingowa, czyli TPH, może zajmować się administracją i zarządzaniem, a każda ze spółek w grupie może się skupić na swojej podstawowej działalności, czyli sprzedaźy — mówi Marek Montoya, członek zarządu odpowiedzialny za rozwój grupy.

TPH jest jedną z największych spółek notowanych na NewConnect. Mały parkiet powoli staje się dla niej niewystarczający.

— Potrzebujemy pieniędzy na inwestycje — mówi Marek Montoya.

Inwestorów spółka chce poprosić o 10-20 mln zł. W grę wchodzi nie tylko uzyskanie pieniędzy z giełdy, ale także z funduszy Unii Europejskiej i z banków. Obecnie grupa nie ma żadnych kredytów.

TPH chce zadebiutować w pierwszym kwartale 2011 r. Dopuszcza jedynie niewielkie opóźnienie, gdyby koniunktura była słaba.

Pieniądze są jej potrzebne przede wszystkim na infrastrukturę. W tej chwili dzierżawi sieć szkieletową od największych operatorów i nadal zamierza to robić, chodzi jednak o zbudowanie "nitek" łączących sieć TPH z innymi. Firma chce inwestować także w "ostatnią milę", której brakuje zwłaszcza w mniejszych miastach (odcinek pomiędzy siecią operatora a użytkownikiem końcowym) oraz w "fiber to home", czyli światłowód doprowadzony do domu.

TPH przewiduje akwizycje innych firm, ale nie wyklucza, że może w przyszłości sprzedać niektóre ze swoich spółek.

— Rynek telekomunikacyjny się konsoliduje. Chcemy w tym uczestniczyć i nie wykluczamy, że ktoś się zainteresuje niektórymi obszarami naszej działalności. W każdym wypadku transakcje ułatwi nam struktura holdingowa — wyjaśnia Marek Montoya.

Spółka podała właśnie wyniki I kwartału. Miała 35,7 mln zł przychodów, 1,23 mln zł zysku operacyjnego i 1,9 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu